Jiří Kříž

Masáže

Nádražní 192
Včelná
mobil : 606 170 343
www.masaze-kriz.cz
info@masaze-kriz.cz

Klasická-regenerační masáž

Masírují se jednotlivé svalové partie dle individuálních potřeb klienta. Odstraňuje nepříjemné pocity, uvolňuje bolesti hlavy, páteře a kloubů. Uvolňuje masírované svalstvo, povzbuzuje krevní oběh, tím obohacuje krev kyslíkem, zlepšuje výživu buňek a zlepšuje elasticitu svalstva. V rovině duševní má blahodárný vliv na nervovou soustavu a celkově pozitivně ovlivňuje psychický stav klienta.

Sportovní masáž

Za různých okolností plní masáž odlišné úkoly dle individuálních potřeb klienta. Podle toho rozeznáváme několik druhů sportovní masáže.
Masáž přípravná -je určena ke zlepšení zdravotního stavu, k posílení organizmu zanedbaného nedostatkem pohybové činnosti a dalšími zdravotně negativními vlivy. Jde zpravidla o masáž celkovou, vydatnou, mimo jiné pomocí důkladného hnětení svalstva.
Masáž odstraňující únavu -v ideálním případě by to měla být masáž trvající 60 min. Poskytuje se zpravidla jednou nebo dvakrát týdně, a to ve dnech, kdy se nejvíc nahromadila únava ze sportu(ne však bezprostředně po sportovním výkonu). Po této masáži má následovat nejméně půlhodinový odpočinek vleže.
Masáž pohotovostní -připraví a naladí sportovce na podání maximálního výkonu. Provádí se nedlouho před sportovním výkonem a můžeme ji zahrnout jako součást rozcvičení.
Masáž léčebná -provádí se po dohodě s lékařem, kdy sportovec je ve stavu po zranění nebo při jiných zdravotních potížích.
V této fázi masáž prospívá a někdy znamená nenahraditelnou službu na cestě k rychlejšímu a hlavně plnému návratu zdraví a normální funkce.

Vakuová terapie - baňkování

Jak se baňkování provádí?

Pomocníkem při baňkování jsou skleněné baňky, v nichž se pomocí hořícího smotku vytvoří podtlak - vakuum. Odsávací skleněné baňky různých velikostí se potom přikládají na tělo. Alkoholem nasáklá bavlněná látka se uchopí do kleští, zapálí se a pak se přiloží k hrdlu baňky, která se drží dnem vzhůru. Teplem se vzduch uvnitř rozpíná a trochu ho unikne. Poté se baňka hrdlem dolů přiloží k pacientově kůži. Díky podtlaku se baňka přisaje a vtáhne kůži dovnitř, kůže potom zčervená - to je dáno silnějším prokrvením. Působením tohoto podtlaku se odsávají z těla škodlivé látky. Baňky se nechají přiloženy po určitou dobu nebo se posouvají po příslušných částech těla.

Co umí baňkování?

  • zmírňuje kožní bolest
  • rozrušuje svalové zatvrdliny, srůsty a jizevnatou tkáň v kloubních pouzdrech a šlachových pochvách
  • dochází k rychlejšímu zotavení svalů po zátěži
  • lepší se výkonnost svalů
  • reflexním působením také pozitivně ovlivňuje funkce ostatních orgánů, mozkem počínaje a ledvinami konče
  • zklidňuje psychiku
  • stimuluje řídící a regulační tělesné systémy
Dornova metoda®

Pokřiveni a plni bolesti přichází a rovněž vzpřímeni a šťastni odcházejí, to je téměř normální po Dornově terapii (ošetření).Jemně,citlivě, ale také rozhodně budou posunuté obratle a klouby vráceny do své ideální pozice.Stejné je to u vybočené pánve.Jednoduchá cvičení potom zajistí trvalý úspěch. *Srovnává rozdílnou délku dolních končetin. *Upravuje sklon pánve (sklon pánve ovlivňuje formu páteře). *Pomáhá dosáhnout zlepšení stavu u skoliózy (esovité vychýlení páteře do strany). *Terapie se provádí dynamicky, za aktivní spoluúčasti klienta.

Breussova masáž

Tato jemná energetická masáž se výborně používá na uvolňování a prevenci. Posunuté hrudní či bederní obratle při ní mohou být často bezbolestně uvedeny do správné polohy. *Pomocí této terapie mohou ploténky optimálně regenerovat.

2oo6-2o2o (c) Ladislav Schön 1bit Studio www.1bit.cz